19 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Rüyada evlenmek ne anlama gelir? Rüyada evlilik görmek nasıl tabir edilir?

Rüya esnasında evlenmek, Allah u Teâlâ’dan gelecek bir yardıma, zenginliğe yorulduğu gibi esarete, borca, kedere ve mevki atlamaya da tabir olunur. Rüya sahibinin rüyasından genç bir kişiyle evlenmesi onun zengin olacağına tabir olunurken orta yaşlı biriyle evlenmek çok zengin olmasına işarettir. Rüya sahibinin tanımadığı bir kadınla evlenmesi, ev değiştirmeye, maksadının hâsıl olmasına, kendi amacının ne olduğunu ve ne istediğini anlayacağına yorumlanır.

Rüyada evlenmenin yorumu genellikle yeni şeylerin yaşanacağına, başlangıçlara işaret ettiği gibi kişinin evliliğe olan bakış açısına göre de tabir edilir. Örneğin, kişi evlenmeye olumlu bakıyorsa olumlu, olumsuz bakıyorsa olumsuz bir yorumlanır.

Diyanet Rüya Tabirlerine Göre;

Rüyada evlenildiğinin görülmesi; zenginlikle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında genç bir kimse ile evlendiğini görmesi; o kimsenin çok yakında zengin olarak bolluğa ve berekete kavuşacağına işaret eder.

Kişinin rüyasında evlenmek için söz kestiğini görmesi; o kişinin büyük bir kimseden menfaat göreceğine, kişinin rüyasında bir gençle buluşup evlenme kararı aldığını görmesi; o kimsenin muradına ereceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında evli olmayan bir kadına gizlice bir söz söylediğini görmesi; o kimsenin o kadınla evlenmek istediğine, rüyasında evli bir kadınla evlenmek istediğini görmesi; o kimsenin dünyada arzu ettiklerine nail olamayacağına, kişinin rüyasında bir kadınla evlenmek istediğini ve kadının da razı olduğunu görmesi; o kimsenin muradına ereceğine,

Kişinin rüyasında orta yaşlı bir kadınla evlenmek istediğini görmesi; büyük bir zenginliğe yorumlanır.

Kirmânî’nin Yorumuna Göre:

Bir kimsenin rüyasında hanımından başka bir kadınla evlendiğini görmesi; o kimsenin o kadının güzelliği derecesinde zenginliğe ve menfaate erişeceğine, kişinin rüyasında bilmediği ve tanımadığı hatta adını bile duymadığı bir hanımla evlendiğini görmesi; o kimsenin ya kendisinin veya evinden birisinin öleceğine işaret eder.

Kişinin rüyasında kendisini güvey olmuş görüp eşini göremediğini görmesi; o kimsenin öleceğine, kişinin rüyasında bir ihtiyar hanımla veya kız kardeşi ile evlendiğini görmesi; o kimsenin büyük bir hayra ereceğine,

Kişinin rüyasında ölmüş bir kadınla evlendiğini görmesi; o kimsenin ilerinin karışacağına ve yaşantısının bozulacağına yorumlanır.

Ayrıca ölmüş bir kişiyle evlenmek, rüya sahibinin ümidini kestiği bir şeyin gerçekleşmesine işaret eder.

Rüyanızda evlendiğiniz erkeğin veya kadının başka dine mensup olduğunu görmeniz; sizin kötü bir kadınla evleneceğinize yorulurken, hangi dine mensupsa tabiri ona göre olur. Yahudi bir kadınla evlendiğini gören kimse, bir sanat için çalışır ve zihin ve dünya görüşü açık olur. Hristiyan bir kadınla evlendiğini gören kimse, dünyaya bakış açısında çok merhametli ve anlayışlı olur. Eğer evlendiği kadın ateşperest ise, o kadın dinle ilgisi olmayan bir sanata işarettir.  

Rüyanızda evli olan bir kadının başka bir erkekle evlendiğini görmeniz; bir çocuk doğurması ile tabir olunur.

Rüyada nikâh düşmeyen biriyle evlenmek; aile fertlerinin başına geçmeye işarettir.

Rüyada birden fazla kadınla evlenmek; Peygamberimizin (S.A.V.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.

Hamile olan bir kadın rüyada evlendiğini görmesi; çocuğunun kız olduğuna işarettir.

Bir kimse rüyasında evlenirken ağladığını ve mutsuz olduğunu görmesi;rüyayı gören kişinin yeni bir insanla tanışacağa, çok mutlu olacağına ve onunla evleneceğe yorumlanır.

Bir diğer yorum ise, rüya sahibinin, girişilen bir işte çok sıkıntılı zamanlar geçireceğine, bu yüzden çok büyük üzüntü yaşayacağına ama daha sonra çok hayırlı olayların gelişip tüm problemleri sonlandıracağına ve rüyayı gören kişinin feraha çıkacağına işaret eder.

Erkek çocuğu olan bir kadının rüyasında evlendiğini görmesi; o çocuğunu yakın zamanda evlendireceğine tabir olunur.

Rüyada evli birinin evlendiğini görmesi; İş hayatında yeni bir kapı aralanmasına ve büyük kazançlar elde edeceğine işaret eder. Rüyanın bir diğer yorumu, hem aile hem iş konusunda çok üzücü ve hayal kırıklığı yaratacak bazı haberler alınacağına, bu haberlerle birlikte iş hayatında uzaklaşılacağına, hayal edilen şeylerin bir türlü gerçekleşmeyeceğine ve daha uzun bir süre hasreti çekilen kişiye kavuşulamayacağıdır.

Rüyada gelinlik giyerek evlendiğini görmek; gelinlik temizse hayra, kirliyse sıkıntıya yorulur.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

 • Kadıköy Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:55

  İtiraz etmeye kalktığı anda tüm bedenindeki her bir hücrenin kendisine ...

 • Bursa Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:55

  Böyle bir şeyin olmayacağını biliyordu. Geçmişi zihninde uyarı fişekleri ...

 • Bursa Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 9 Ocak 2018 Salı 17:00

  Alabildiğim azıcık nefes de ter, sigara dumanı, Jim Beam ve kanla ...

 • Mecidiyeköy Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2018 Cuma 13:33

  Anlıyorum. Peki nasıl oldu? Nasıl olduğu fark etmez.İstanbul Escort Bayan ...

 • Türkiye’nin en sağlıklı suyu!

  Eklenme Tarihi : 16 Aralık 2017 Cumartesi 14:29

  Türk tüketicisini ambalajda şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran ...

 • Af Örgütü: Arakan'da devlet destekli ırkçılık var

  Eklenme Tarihi : 21 Kasım 2017 Salı 9:09

  Örgütün, iki yıl boyunca yapılan görüşmeleri ve toplanan kanıtları bir ...

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü