19 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Ermeni meselesiyle ilgili her şey burada olacak

Ülkemizde ve dünyada konunun çeşitli yönleri farklı pencerelerden ele alınırken, tartışmalar ağırlıklı olarak “soykırım” kavramı etrafında şekilleniyor. 2015 yılıyla birlikte daha fazla konuşulmaya başlayan Ermeni meselesi, içinde bulunduğumuz nisan ayında ana gündem maddesi haline gelmiş durumda. Konuyla ilgili olarak Türkiye’nin tepkisine yol açan açıklamalar ve kararların da art arda geldiği bu günlerde “1915’le ilgili her şey” ermenisorunu.gen.tr adlı web sitesinde yayımlanmaya başladı. Ermeni meselesini sadece 100 yıllık bir süreçte değil, tarihî arka planı ve bugünüyle de ele alan web sitesi, konuyu tüm yönleriyle öğrenmek isteyenler için en doğru adres olma iddiası taşıyor.

TÜRK VE YABANCI HOCALAR ANLATIYOR

ermenisorunu.gen.tr, Ermeni meselesiyle ilgili her türden fikre bütün açıklığıyla yer vererek farklılığını ortaya koyuyor. Ermeni tehcirine giden süreç, tehcir dönemi ve sonrasına ilişkin metinler ve tarihî belgelerle doyurucu bir içeriğe sahip olan web sitesi, konuyla ilgili önemli çalışmalara imza atmış Türk ve yabancı akademisyenlerin açıklamalarını kısa videolarla doğrudan kendilerinden dinleme imkanı sunuyor. Web sitesinin içeriği, Ermeni meselesine yönelik güncel gelişmelerle ilgili haberlerle de zenginleşiyor.

ermenisorunu.gen.tr, Aynı Çatı Altında 700 Yıl, Güneş Batıdan Doğuyor, Kılıçlar Çekilirken, Hürriyet Müsavat Uhuvvet, Cihanı Tutan Umumi Acı, Geciken Doğum Sancıları, Sular Çekiliyor, Enstitü ve Vakıflar, Arşivler, Sorularla 1915, Kaynaklar, Belgeler, Ortak Acı/Adil Hafıza başlıkları altında 1915 Olayları ilgili her şeyi tüm açıklığıyla kullanıcılarının dikkatine ve değerlendirmesine sunuyor.

SON DERECE TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜK

ermenisorunu.gen.tr’deki “Editörden” yazısında “Ermeni meselesinin serüvenini Türklerle Ermenilerin ilk karşılaşmalarından günümüze kadar olan geniş safahati içinde bu sitede bulabileceksiniz” denilerek şu ifadelere yer veriliyor: “ermenisorunu.gen.tr’yi yeniden organize ederek yayına hazırlarken birkaç şeye özellikle dikkat ettik. Öncelikle tarafların görüşlerini olabildiğince berrak ve doğrudan ortaya koymaya çalıştık. İnternette bu ve benzeri konularda yayın yapan sitelerden ayrılmak amacıyla içeriği hazırlarken son derece titiz ve çeşitliliğe alabildiğine geniş bir yer ayıracak biçimde hazırlık yaptık. Seçtiğimiz kısa videolarda bu çabanın seçik bir şekilde izlenebileceğini sanıyoruz.”

Kategorisine Son Eklenen Haberler

 • Kadıköy Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:55

  İtiraz etmeye kalktığı anda tüm bedenindeki her bir hücrenin kendisine ...

 • Bursa Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 13:55

  Böyle bir şeyin olmayacağını biliyordu. Geçmişi zihninde uyarı fişekleri ...

 • Bursa Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 9 Ocak 2018 Salı 17:00

  Alabildiğim azıcık nefes de ter, sigara dumanı, Jim Beam ve kanla ...

 • Mecidiyeköy Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2018 Cuma 13:33

  Anlıyorum. Peki nasıl oldu? Nasıl olduğu fark etmez.İstanbul Escort Bayan ...

 • Türkiye’nin en sağlıklı suyu!

  Eklenme Tarihi : 16 Aralık 2017 Cumartesi 14:29

  Türk tüketicisini ambalajda şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran ...

 • Af Örgütü: Arakan'da devlet destekli ırkçılık var

  Eklenme Tarihi : 21 Kasım 2017 Salı 9:09

  Örgütün, iki yıl boyunca yapılan görüşmeleri ve toplanan kanıtları bir ...

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü